VI Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej

Dnia 16.05.17 roku w Szubinie, w Ośrodku Sportu i Rekreacji  oraz na terenie parku leśnego „Wesółka” odbyła się VI Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej.

Głównym celem olimpiady było pogłębienie wiedzy z zakresu obrony cywilnej  i ochrony ludności wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z terenu powiatu nakielskiego oraz podnoszenie ich świadomości podczas pojawiania się zagrożeń cywilizacyjnych. I liceum Ogólnokształcące reprezentowało dwóch uczniów: Szymon Głąb i Kacper Przyszły z klasy I politechnicznej. Przedmiotem olimpiady były zagadnienia z zakresu obrony cywilnej, ochrony przeciwpowodziowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej , powszechnej samoobrony oraz ochrony ludności. Zawody przeprowadzone zostały w systemie drużynowym. Najpierw odbył się test pisemny składający się z 25 punktów, później rozpoczęła się część praktyczna olimpiady składająca się z: strzelania z karabinka pneumatycznego I, ratownictwa medycznego, rzutu granatem, odzieży ochronnej, ochrony przeciwpowodziowej, strzelania z karabinka pneumatycznego II oraz biegu na czas. W klasyfikacji generalnej drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. W konkursie tym brało udział 7 drużyn z powiatu nakielskiego.