VII EDYCJA KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO „CZTERY ŻYWIOŁY”

4 marca 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla szkół podstawowych pod tytułem „Cztery żywioły”.

Była to już VII edycja konkursu zatytułowana „Tajemnice w ogniu zaklęte”.

Celem konkursu jest popularyzacja nauk przyrodniczych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na tak ważny w obecnych czasach problem ochrony środowiska. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych  Powiatu Nakielskiego.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9, a przybyłych nauczycieli i uczniów przywitał Dyrektor I LO Pan Paweł Darul oraz nauczyciele przedmiotów ścisłych, zaangażowani w przygotowanie konkursu.

Uczniowie musieli rozwiązać zadania testowe, a nastepnie przejść do rozwiązywania zadań otwartych. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, a na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.

Gościem tej edycji konkursu, która dotyczyła jednego z czterech żywiołów-ognia, był aspirant Maciej Borzych. Nasz gość w 2010 roku ukończył I LO. Obecnie pracuje jako dowódca zastępu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Pan Maciej wykonał wiele ciekawych pokazów chemicznych nawiązujących do tematu tej edycji konkursu.

W tym roku ogłoszenie wyników i gala laureatów konkursu „Cztery żywioły” oraz innych konkursów przedmiotowych odbędzie się w dniu 21 marca 2020 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku!!!