VIII EDYCJA KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO „CZTERY ŻYWIOŁY” POD HASŁEM „WODA – ISTOTA ŻYCIA”

21 marca 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla szkół podstawowych pod tytułem „Cztery żywioły”. Była to już VIII edycja konkursu zatytułowana „Woda – istota życia”.

Celem konkursu jest popularyzacja nauk przyrodniczych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na tak ważny w obecnych czasach problem ochrony środowiska. Do konkursu zgłosili się uczniowie  szkół podstawowych, którzy interesują się przedmiotami ścisłymi.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00, a przybyłych nauczycieli i uczniów w murach zabytkowej auli powitała Dyrektor I LO Pani Aleksandra Białka, Wicestarosta Powiatu Nakielskiego Pan Tomasz Miłowski oraz nauczyciele przedmiotów ścisłych, zaangażowani w przygotowanie konkursu: Lidia Mathews, Wiesława Wojciechowska, Aleksandra Wybrańska, Kamila Stasiewska, Andrzej Kinderman.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczniowie musieli rozwiązywać zadania testowe. Dwunastu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do etapu drugiego.  Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.

Gościem tej edycji konkursu był Pan Piotr Nyderek, Kierownik Sekcji Higieny Środowiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią, który przedstawił zagadnienia związane z nadzorem nad bezpieczeństwem wody.

Zwycięzcami   VIII edycji konkursu zostali:

I miejsce – Gurda Igor, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie

II miejsce – Janczyszyn Aleksandra, uczennica Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią

III miejsce – Sobczak Klaudiusz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią.

Osobom wyróżnionym i zwycięzcom nagrody wręczył Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tadeusz Sobol.

W tym roku Honorowymi Partnerami Konkursu zostali:

Politechnika Bydgoska im. J. J. Śniadeckich, Starosta Powiatu Nakielskiego oraz Burmistrz Miasta  i Gminy Nakło nad Notecią.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, miłą atmosferę i zdrową rywalizację.

Do zobaczenia w przyszłym roku!