Wielki Test Wiedzy Geograficznej w Toruniu

7 kwietnia 2018 roku odbyła się V edycja Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie wystartowało 37 trzy-osobowych zespołów (111 osób) reprezentujących 5 województw i 21 miast.

Drużyna „Krzywoustego”  wystartowała w składzie: Norbert Barabasz (IIIoa), Jakub Jurek (IIIoa) oraz Szymon Wiśniewski (IIpol). Drużyna uzyskała bardzo dobry wynik, lecz nie pozwolił on drużynie zająć miejsca na podium.

Dla uczniów gospodarze przygotowali również warsztaty i pokazy naukowe, które w dużym stopniu poszerzały ich wiedzę geograficzną. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach: „Jak to się robi – pomiary i obserwacje meteorologiczne” oraz „GIS czyli nowoczesna geografia”. Równocześnie dla nauczycieli odbyły się warsztaty metodyczne dotyczące elementów hydrologii i klimatologii w nauczaniu geografii w szkołach średnich.

Bardzo miło było spotkać i wymienić kilka słów z absolwentami „Krzywoustego”, a obecnie wybitnych naukowców Pana prof. dr hab. Rajmunda Przybylaka oraz Panią dr Annę Dubownik.

Uczniów przygotowała do konkursu- Hanna Pietrucin