Wiktoria Kowalska, Agnieszka Bala i Aleksandra Świniarek z Krzywoustego pojadą na zawody okręgowe Olimpiady Znajomości Afryki

Do zawodów pierwszego etapu XXI Olimpiady Znajomości Afryki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią przystąpiło 15 uczennic i uczniów z klas trzecich i czwartych. W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. młodzież rozwiązywała test składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru, obejmujący wiedzę z zakresu geografii Afryki, działalności misyjnej oraz kultur grup etnicznych tego kontynentu. Z odpowiedziami na pytania najlepiej poradzili sobie Wiktoria Kowalska (4mh), Agnieszka Bala (3mh) i Aleksandra Świniarek (3ag) które po weryfikacji prac przez Komitet Główny Olimpiady będą mogły reprezentować „Krzywoustego” na zawodach okręgowych.

Wiktorii, Aleksandrze i Agnieszce gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych na drugim etapie olimpijskich zmagań.

Do zawodów uczennice przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.