WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY PT.”ZMAGANIA Z GENETYKĄ”

24 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole II etap wojewódzkiego konkursu biologicznego pt.”Zmagania z genetyką”, organizowanego przez ZSO nr 6 w Bydgoszczy oraz ZSO nr 7 w Bydgoszczy.

Konkurs ten jest adresowany do uczniów klasy pierwszej z województwa kujawsko – pomorskiego, którzy interesują się genetyką oraz chcieliby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie biologii. Uczniowie naszej szkoły – młodzież klas pierwszych – również biorą udział w tym konkursie. Konkurs składa się z trzech etapów odbywających się w szkole oraz  finału, organizowanego w Bydgoszczy. I etap odbył się pod koniec listopada, II właśnie w styczniu a III odbędzie się w marcu. Finał będzie w maju, w dniu, gdy odbywać się będzie matura z biologii.

Podczas etapów szkolnych, uczniowie rozwiązują test składający się z 20 pytań. Są to zadania zamknięte. Uczniowie, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów z tych trzech etapów, spotkają się w finale w Bydgoszczy.

Do tej pory najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

1. Julia Kozacka – klasa I medyczna
  2. Jagoda Kaczmarek i Magdalena Kujawa – klasa I medyczna
  3. Juliusz Różniak – klasa I medyczna

Serdecznie gratuluję uzyskanych wyników wszystkim uczestnikom konkursu i życzę dalszych sukcesów w konkursie.

Kamila Stasiewska