Wolontariat

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIUSZY

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

im. Bolesława Krzywoustego

w Nakle nad Notecią 

 

Czym jest wolontariat w szkole?

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne i bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Wolontariat to świadoma i dobrowolna praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne czy przyjacielskie.

W naszym liceum od wielu lat działa szkolny wolontariat, który sam organizuje różne akcje albo angażuje się w nie, np. szlachetna paczka, kiermasz domowych słodkości czy zbiórka ubrań, książek, zabawek itp.

Do grupy wolontariuszy należą uczniowie z klas pierwszych i czwartych k, chłopcy i dziewczyny, humaniści i „ścisłowcy” – bez różnicy. Każdy, kto chce w jakiś sposób udzielać się społecznie czy zrobić coś dobrego dla innych, może przyłączyć się do szkolnego wolontariatu!

Młodzi ludzie bardzo często mają duże pokłady energii, którą można wykorzystać do niesienia pomocy innym, wystarczy tylko dać im warunki i możliwości do zaangażowania się w pracę wolontariacką. A właśnie to oferuje nasz wolontariat.

Ale wolontariat to nie tylko pomaganie. Dzięki różnym akcjom można nabyć nowe umiejętności, zawierać różne znajomości czy zyskać uznanie innych.

Dlatego, Drogi Uczniu, jeżeli jesteś otwarty i wrażliwy na potrzeby innych i chciałbyś zrobić coś dobrego, pomóc komuś, to zapraszamy Cię do naszego grona!

 

Opiekunowie wolontariatu:

Lidia Mathews,

Aleksandra Wybrańska,

Joanna Palka

ks. Wiesław Straub