Wyjazd do Brukseli uczniów Krzywoustego

W dniach 27-30.09.2022 r. Tymoteusz Sobczak (3mh), Adrian Sztubiński (4mh) i Michał Senderski (4mh) mieli okazję przebywać w Brukseli. Parlament Europejski ma dwie siedziby, jedną we Francji, natomiast drugą w Belgii. W Brukseli odbywa się większość prac legislacyjnych, natomiast w Strasburgu mają miejsce posiedzenia plenarne. Podczas wyjazdu uczniowie zobaczyli m.in. Katedrę św. Michała i Guduli, Grand-Place, Atomium oraz Pałac Królewski. Jednak najważniejszym punktem pobytu była siedziba Parlamentu Europejskiego, który uczniowie mieli możliwość zwiedzić dzięki zaproszeniu od pana Europosła Kosmy Złotowskiego. Podobnie jak w Strasburgu grupa uczniów zapoznała się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego oraz zwiedziła budynek tej instytucji.