Wyjazd integracyjny klasy 1agB

Uczniowie klasy 1 angielsko-geograficznej B z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego wraz z wychowawcą p. Romaną Jelińską i z panią bibliotekarz Agnieszką Weltrowską spędzili w Bydgoszczy dzień pełen wrażeń. Było coś dla ciała i coś dla umysłu.

Pierwszym punktem programu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center. Rywalizacja sportowa dostarczyła wielu emocji, wybuchom radości nie było końca. Z pozoru prosta gra okazała się być sporym wysiłkiem fizycznym. Po dwóch godzinach zmagań nadgarstki i palce domagały się przerwy!

Następnie klasa wybrała się na spacer po Bydgoszczy. Początkowo trasa biegła wzdłuż Brdy, która wyglądała malowniczo w promieniach jesiennego słońca. Potem była okazja podziwiać zmieniającą się architekturę miasta. W końcu młodzież i opiekunowie dotarli do kolejnej atrakcji – Escape Room Break The Brain.

Podzieleni na grupy uczniowie rozpoczęli zmagania umysłowe. Rozwiązanie wszystkich zagadek stanowiło nie lada wyzwanie. Jednakże sprawna praca zespołowa zaowocowała i wszystkim udało się wyjść z pokoi w wyznaczonym czasie. Łamigłówki były doskonałą okazją do gimnastyki umysłu, ale również sprawdzenia swojej odwagi, gdyż niektóre pokoje tematyczne oferowały dreszczyk emocji rodem z filmów grozy. Rozemocjonowani uczniowie długo dyskutowali o pobycie w pokojach. Zadowoleni wrócili do Nakła i czekają na kolejne okazje do integracji.

 

Materiał: Romana Jelińska