Wyjazd integracyjny klasy I biologiczno – chemicznej i I matematyczno – humanistycznej

Dnia 10 października 2019r. odbył się wyjazd integracyjny klasy I biologiczno -chemicznej oraz I matematyczno -humanistycznej, pod opieką wychowawców klas – pani Kamili Stasiewskiej i pana Mirosława Andrzejewskiego oraz pani Agnieszki Weltrowskiej.

Dzień rozpoczął się deszczowo, lecz w miłej atmosferze. Wszyscy nie mogli się doczekać wspólnie spędzonego czasu wśród piękna natury.

Gdy dojechaliśmy do Skłudzewa pan Leszek powitał nas z otwartymi ramionami oraz opowiedział ciekawe historie o wcześniejszych warsztatach oraz jak powstała Fundacja Piękniejszego Świata. Później rozbawił nas niecodzienną „rozgrzewką o dniu naszej koleżanki Weroniki”, którą sam wymyślił. Do pomocy wziął jednego z uczniów i pokazał nam, jak poprawnie wykonywać przysiady, czemu towarzyszyła masa śmiechu.

Następnie klasy podzielone na grupy, pod opieką pań plastyczek malowały kolorowe prace na szkle. Każda praca była inna, lecz wyjątkowa. Wyjazd dopełniło wspólne ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Nie przeszkodził nam nawet fakt, iż nagle zaczęło padać. Po posiłku ruszyliśmy w drogę powrotną do Nakła, dokąd dotarliśmy ok. godziny 15. W dobrych humorach rozdzieliliśmy się z mnóstwem wspaniałych wspomnień.

tekst – Julia Samolik

klasa I b-ch