Wyróżnienia dla dziewcząt z I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny uczniowie z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle wzięli udział w przeglądzie piosenki „King of the Stage” w Radziejowie, który w tym roku odbył się 25 stycznia pod honorowym patronatem marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka.

W tym roku nakielskie liceum reprezentowali: Emilia Wiechowska, Martyna Urban, Małgorzata Maciejewska, Dominika Paradowska, Kinga Brzezińska i Krzysztof Biernacki. Oprócz nich zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Włodzimierz Surdyk muzyk, lider zespołu „Malina Blues Band”, Jacek Deręgowski muzyk, wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku.

Cała piątka z Krzywoustego zaprezentowała się bardzo dobrze na tle innych, ponad trzydziestu wykonawców. W konkursie pojawił się różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową do piosenki aktorskiej, a zdecydowana większość uczestników zaprezentowała wysoki i wyrównany poziom.

Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy wokaliści z Nakła z pewnością należeli do grupy osób, które wyróżniły się w konkursie swoją muzykalnością i poziomem wykonania. Doceniło to jury, które w kategorii „solista ze szkoły ponadgimnazjalnej” przyznało wyróżnienia i nagrody dwóm uczestniczkom z Nakła, Małgorzacie Maciejewskiej i Emilii Wiechowskiej.

Andrzej Otto