XI edycja projektu Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Po raz drugi w ramach propagowania działalności Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji projektu Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg ten jest największym biegiem pamięci w Polsce, odbywa się w ponad 350 miastach Polski, a nawet za jej granicami. Bieg odbył się 24 marca br. w Parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle nad Notecią, a do rywalizacji stanęło 30 uczestników z klas: 1bchA, 1bchB, 1mi, 2ag, 4bch, 3mh.  Każdy uczestnik musiał przebiec trasę o dystansie 1963 m. Upamiętnia ona rok śmierci ostatniego, poległego w walce, Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. ”Lalek”. Trzech uczniów z najlepszymi wynikami otrzymało pamiątkowy  puchar i dyplom. Do ich grona należą: Michał Kunicki z klasy 4 biologiczno-chemicznej, Paweł Kowalski z klasy 3 matematyczno-humanistycznej oraz Weronika Kunicka z klasy 1 biologiczno-chemicznej, która miała najlepszy wynik z dziewcząt. Co więcej – Weronika Kunicka może ubiegać się o stypendium sportowe za reprezentowanie zarówno szkoły, jak i klubu sportowego Luks Start Nakło.

10 najlepszych zawodników:

Michał Kunicki

Paweł Kowalski

Sebastian Marasz

Weronika Kunicka

Maciej Janik

Mikołaj Joachimiak

Tymoteusz Sobczak

Mikołaj Karabasz

Tymoteusz Gąsiorowski

Filip Beger

Wszystkim uczniom biorącym udział w zorganizowanym biegu gratulujemy!

Materiał: Agnieszka Góral