XIV Konkurs Geograficzny Geo-Planeta w Krzywoustym

Rozwijanie u uczniów pasji geograficznych oprócz kształtowania uzdolnień i zainteresowań, wiąże się również z aktywnym udziałem młodzieży w rywalizacji konkursowej.

W nakielskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta, która odbyła się w poniedziałek 28 listopada 2022 r. przystąpiło 15 uczennic i uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Zadanie konkursowe składało się z 25 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 8 zadań w oparciu o załączoną barwną mapę topograficzną oraz jedno zadanie opisowe.

Wyniki poznamy dopiero w na przełomie stycznia i lutego 2023 r., ale już teraz życzymy młodym geografom z Krzywoustego wielu sukcesów.

Do konkursu młodzież przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Ogólnopolski Konkurs Geo-Planeta przeprowadzony został przy współpracy merytorycznej Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy i Kultury z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.