XXV Kujawsko – Pomorski Konkurs Chemiczny dla klas pierwszych LO

2 czerwca w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się kolejna edycja Kujawsko- Pomorskiego Konkursu Chemicznego skierowanego do uczniów klas pierwszych liceów ogólnokształcących z naszego  województwa.

W konkursie brało udział 45 uczestników z różnych szkół: I LO i VI LO w Bydgoszczy, I LO i II LO w Inowrocławiu.

I LO im. Bolesława  Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowała nasza uczennica z klasy I med. – Karolina Drążek.

Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy chemicznej i umiejętności wykonywania obliczeń z zakresu podstaw stechiometrii, stechiometrii: wzorów chemicznych, równań chemicznych, mieszanin oraz roztworów. Uczestnicy musieli rozwiązać 5 zadań  w czasie 90 minut, korzystając z kalkulatora, układu okresowego oraz tablicy rozpuszczalności. Poziom konkursu był wysoki a wyniki osiągnięte przez uczniów dobre i bardzo dobre.

Laureatom, finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.