Z wizytą w szkole partnerskiej w Holandii

kopia-spotkanie-w-penta-college

W 18 roku współpracy nakielskiego liceum z PENTA college CSG Jacob van Liesveldt odbyła się kolejna wizyta w szkole partnerskiej w Hellevoetsluis. Wizyta miała charakter oficjalny i wzięli w niej udział Starosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz koordynator projektów anglojęzycznych Anita Krzyżanowska, nauczyciel I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

Spotkanie 6 marca 2017 poprowadził dyrektor szkoły holenderskiej Gert-Jan Alberts, a ze strony holenderskiej wzięli w nim udział koordynator projektów Jan Simon van der Linde oraz przedstawicielka  Kuratorium Cilia Meerman. W trakcie spotkania rozmawiano o dotychczasowym dorobku wypracowanym przez kolejne grupy młodzieży pod okiem koordynatorów obu szkół oraz o potrzebie kontynuowania wymiany uczniów w ramach nowych projektów w czasach mało stabilnej sytuacji w Europie.

Starosta Nakielski wręczył uczestnikom spotkania pamiątkowe albumy obrazujące wydarzenie, które odbyło się na Przystani Nakielskiej we wrześniu ubiegłego roku pod hasłem „Bliżej Holandii”. Wielu uczniów wraz z nauczycielami obu szkół przyczyniło się do współorganizacji tego festynu, gdzie wspólnie zaprezentowano grę planszową będącą efektem ostatnio zrealizowanego projektu „Let’s Go Folk”. Kilkoro uczestników tamtego wydarzenia z wielkim entuzjazmem wspominało ich ostatni pobyt w Nakle przeglądając kolorowe zdjęcia albumu na podsumowanie poniedziałkowej wizyty w PENTA college.

Kolejna grupa uczniów Krzywoustego i Jacob van Liesveldt realizująca tegoroczny projekt „Let’s Go and Show Pride” spotka się w Holandii w ramach wizyty studyjnej już pod koniec marca. Tym razem młodzież polsko-holenderska będzie pracować nad filmem, który ukaże ich powody do dumy w pięciu obszarach od osobistego, przez aspekty życia szkolnego i lokalnego do obszaru narodowego i europejskiego.

Tekst: Anita Krzyżanowska