Zakończenie projektu eTwinning w Krzywoustym

Powiedzenie mówi, iż wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też się stało w przypadku projektu eTwinning realizowanego w tym roku szkolnym w I LO im. B. Krzywoustego w Nakle.

Trudny czas edukacji zdalnej stał się dla uczestników projektu okresem inspirującej pracy w międzynarodowym zespole.  Jednocześnie była to również ekscytująca podróż edukacyjna wraz z partnerami z Turcji, Litwy, Włoch, Łotwy i Rumunii.

Nasz projekt IWB – Innovation without Boundaries (Innowacja bez granic) stał się dla nas symbolem rozwijania krytycznego myślenia, kreatywności, umiejętności korzystania z nowych technologii, przetwarzania informacji, a nade wszystko współpracy w grupie, komunikacji i otwartości na inne kultury i narodowości.

Ostanie, już piąte spotkanie wszystkich uczestników odbyło się poprzez platformę ZOOM w dniu 6 czerwca. Podsumowanie projektu przebiegło w radosnej atmosferze pełnej muzyki na żywo (nasz turecki partner zagrał nawet na tradycyjnym instrumencie Saz), gier (Nearpod, Escape Room)) i wzruszających podziękowań. Kilka miesięcy wytężonej pracy, 5 webinarów, wspólna platforma TwinSpacę – to wszystko pozwoliło zbudować prawdziwą relację pomiędzy uczniami i nauczycielami z partnerskich szkół. Reakcja uczniów po zakończeniu spotkania była jedna – „żałujemy, że to już koniec”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty, bo przecież każdy koniec jest początkiem czegoś nowego….

Zapraszamy do obejrzenia video reportażu z naszego ostatniego spotkania IWB project.