Złoty medal w rzucie młotem dla Oli Nowaczewskiej !!!

Aleksandra Nowaczewska uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią z  klasy III MEDYCZNEJ zdobyła złoty medal w rzucie młotem 4 kg na 74 Mistrzostwach Polski U 20.

Uzyskała wynik 59,21 m, który był lepszy o prawie trzy metry od wyniku drugiej zawodniczki z podium Karoliny Bomby z OKS-u Skra Warszawa.

Ola jest podopieczną klubu sportowego LUKS Start Nakło, gdzie trenuje od szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Jej aktualną trenerką jest pani Anna Jankowska. Zawody były na bardzo wysokim poziomie.

Po eliminacjach Ola uzyskała 4 miejsce jednak w finale stanęła na wysokości zadania i poprawiła swój wynik, dzięki któremu otrzymała złoty medal.

Ola uważa, iż swój wielki sukces zawdzięcza ciężkiej pracy, wytrwałości i pewności siebie. Marzeniem uczennicy jest poprawa rekordu życiowego, który wynosi 60,10 m.

Społeczność szkolna gratuluje Oli osiągniętych wyników i  życzy powodzenia w dalszej karierze sportowej!

BRAWO!