KLASA AKADEMICKA – POLITECHNICZNA
OGÓLNY OPIS
Klasa politechniczna to dobry wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. To również świetna propozycja dla tych, którzy chętnie biorą udział w licznych olimpiadach i konkursach, nie boją się nowych wyzwań, a także doskonalą swoje talenty językowe, artystyczne i sportowe.
Ciekawą innowacją będzie realizacja w klasie drugiej i trzeciej przedmiotu uzupełniającego – edukacja politechniczna. W ramach tej oferty będzie można zgłębiać tajniki fizyki, informatyki i matematyki wyższej oraz brać udział w warsztatach i zajęciach organizowanych przez różne uczelnie.
Profil politechniczny pozwoli uczniom zdawać egzamin maturalny z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym bez konieczności realizowania dodatkowych zajęć. Przygotuje bardzo dobrze do zdania matury z matematyki zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, umożliwiając dobry start na różne kierunki studiów wyższych.
NAUCZANE JĘZYKI
Język angielski: klasa I – 3 godziny , klasa II – 5 godziny , klasa III – 4 godziny
Język niemiecki: klasa I- 3 godziny , klasa II – 3 godziny , klasa III – 3 godziny
PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
Język angielski – klasa I – 3 godziny , klasa II – 5 godziny , klasa III – 4 godziny
Matematyka – klasa I – 4 godziny, klasa II – 7 godzin, klasa III – 7 godzin
Jeden przedmiot do wyboru po klasie I spośród : biologii, chemii, geografii, historii, fizyki, informatyki, WOS-u – klasa II – 4 godziny, klasa III – 4 godziny
PRZEDMIOT ROZSZERZONY DO WYBORU PO PIERWSZEJ KLASIE
Uczeń pod koniec klasy pierwszej dokona wyboru dodatkowego przedmiotu realizowanego na poziomie rozszerzonym z następującej listy: biologia, chemia, geografia, historia, fizyka, informatyka, WOS.
PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE
Uczeń, który nie będzie realizował w zakresie rozszerzonym przedmiotu historia, będzie realizował przedmiot uzupełniający historia i społeczeństwo – klasa II – 2 godziny, klasa III – 2 godziny.
Uczeń, który nie będzie realizował w zakresie rozszerzonym przedmiotu geografia, biologia, chemia lub fizyka, będzie realizował przedmiot uzupełniający przyroda – klasa II – 2 godziny, klasa III – 2 godziny.
Edukacja politechniczna
Celem nauczania edukacji politechnicznej jest wprowadzenie i zapoznanie uczniów z zagadnieniami matematyki, informatyki i fizyki na poziomie wyższym.
CO PO UKOŃCZENIU TEJ KLASY
Absolwenci kończący klasę politechniczną będą świetnie przygotowani do podjęcia dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych, takich jak: uniwersytety, politechniki czy uczelnie techniczne.
Śmiało i bez obaw będą mogli wybierać różne ciekawe kierunki studiów:
matematyka,
informatyka,
budownictwo,
architektura,
prawo,
ekonomia,
geodezja,
logistyka,
marketing,
mechanika i budowa maszyn,
zarządzanie
raz wiele innych.
UWAGA!
W przypadku mniejszej liczby kandydatów, oddział może nie zostać utworzony, lub zostanie połączony z innym.