O bibliotece

Biblioteka szkolna Krzywoustego to prawie 13 tys. książek, a wśród nich rozbudowany księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, albumy malarskie), niezbędne lektury, literatura popularno-naukowa do olimpiad i konkursów przedmiotowych , ulubione książki do poczytania z działu „Nowości wydawniczych” , książki w języku niemieckim i angielskim oraz dział dokumentów audiowizualnych (filmy profilaktyczne, adaptacje lektur szkolnych, filmy dokumentalne i audiobooki).

 

W bibliotece znajduje się także dział regionalny prezentujący historię Nakła i jego okolic oraz archiwum, w którym zgromadzono najstarsze dokumenty, zdjęcia z życia szkoły oraz kroniki klasowe. Biblioteka szkolna posiada dwa pomieszczenia – dużą czytelnię oraz magazyn na książki z wolnym dostępem do półek dla zainteresowanych Czytelników. Księgozbiór biblioteki systematycznie  wzbogacamy nowościami wydawniczymi  oraz  literaturą do olimpiad i konkursów  zgodnie z sugestiami naszych Czytelników i nauczycieli przedmiotowych.

 

W 2001 roku biblioteka została przekształcona w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.  Księgozbiór biblioteki został w całości skomputeryzowany. Wypożyczanie i poszukiwanie książek jest w pełni zautomatyzowane. Dzięki  elektronicznym  katalogom w systemie MOL NET+  wyszukiwanie książek i informacji  na interesujący Czytelnika   temat nie sprawia nam już żadnego kłopotu, a samo wypożyczanie książek przy pomocy czytnika kodów kreskowych  jest procesem bardzo sprawnym.

 

W Multimedialnym Centrum informacji dla Czytelników  dostępne są 4  komputery z dostępem do Internetu, 1 komputer z dostępem do bazy danych z Biblioteki Narodowej „Academica”,  skaner, kserokopiarka i drukarka.

 

KALENDARZ CYKLICZNYCH IMPREZ CZYTELNICZYCH:

„Miesiąc Bibliotek Szkolnych”- październik

„Dzień Patrona Szkoły”- październik

„Światowy Dzień Poezji” – 21 marca

„Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” – 23 kwietnia

„Tydzień Bibliotek Szkolnych” – maj