12 uczniów Krzywoustego brało udział w zawodach okręgowych 19 Olimpiady Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Do II etapu  XIX Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” w województwie kujawsko-pomorskim  awansowało 70 uczennic i uczniów. Wśród nich było 12 młodych znawców struktur i zadań Unii Europejskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W piątek 19 kwietnia 2024 r. w sali wykładowej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy do rywalizacji  reprezentując Krzywoustego zasiedli: Urszula Dąbrowska, Gracjan Klesiński, Marcin Kotewa, Mieszko Ksobiak, Małgorzata Kuna, Weronika Lisiecka, Kornelia Sieja, Błażej Siuzdak, Wiktor Soboń, Eryk Tuszyński i Mikołaj Wiliński.  Natomiast Tymoteusz Sobczak ze względu na udział w tym samym dniu w międzynarodowym konkursie matematycznym w Gdańsku, zadania olimpijskie z Unii Europejskiej rozwiązywał w okręgu gdańskim. Opiekunem uczennic i  uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Uczniowie zmierzyli się z arkuszem 50 zadań, na których rozwiązanie przeznaczono 60 minut. Pytania wielokrotnego wyboru obejmowały zagadnienia związane z Unią Europejską, w jej wymiarze historycznym, traktatowym, integracyjnym, strukturalnym, prawnym oraz instytucjonalnym.

Obecnie czekamy na wyniki zmagań uczniów, które zostaną opublikowane w ciągu 2 tygodni.