Akcja „Góra Grosza” w Krzywoustym

Klasa III matematyczno-informatyczna wraz z wychowawczynią, Iloną Świder, po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest ona organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Podczas zbiórki groszy trwającej cały rok udało się uzbierać 2835 monet jednogroszowych, 2070 dwugroszówek, 936 pięciogroszówek, 119 dziesięciogroszówek, 46 dwudziestogroszówek. Ich liczenie i odpowiednie pakowanie zajęło uczniom dwie godziny. Klasa III mi i wychowawczyni dziękują Ludmile Jasińskiej z klasy II bch B oraz Aleksandrze Podrazie z kl. II ag B, a także pani Beacie Tomaszewskiej za przyłączenie się do akcji.