Błażej Siuzdak zwycięzcą Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach

Co roku, 20 maja obchodzony jest Europejski Dzień Morza, ustanowiony w 2008 r. przez Radę Unii Europejskiej. W tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Morza włączyło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, organizując konkurs wiedzy.

Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach, w którym brało udział 19 uczennic i uczniów składał się z dwóch części. W finale wzięło udział dziesięcioro najlepszych uczestników reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie. Laureatami konkursu zostali: Błażej Siuzdak (klasa 3ag) – laureat I miejsca, Jan Przytarski (2ag) – laureat II miejsca i Wiktor Soboń (2mi) – laureat III miejsca. Ponadto wyróżnione zostały dwie osoby – Anna Heymann (2ag) i Marcel Gryniewicz (2ag).

Uroczyste podsumowanie Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach, które miało miejsce 2 czerwca 2023 r. w sali geograficznej Liceum zaszczyciła swoją obecnością pani wicedyrektor Justyna Michalska. Pani Wicedyrektor wraz z organizatorem konkursu – nauczycielem geografii Andrzejem Kindermanem wręczyła  uczennicom i uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanych przez organ prowadzący Liceum – Powiat Nakielski.