Finał Szlachetnej Paczki za nami!

W miniony weekend odbył się finał XVII edycji programu Szlachetna Paczka. W całej Polsce pomoc otrzymały 20073 rodziny, a wartość paczek wyniosła aż 53673499 złotych.

Rejon Nakło nad Notecią istnieje od 4 lat, z roku na rok pracuje coraz większy zespół wolontariuszy, dzięki czemu udaje się dotrzeć do wielu potrzebujących pomocy, których ciągle przybywa.

W tym roku nakielskiej drużynie 18 wolontariuszy udało pomóc się 23 rodzinom z terenu powiatu nakielskiego, a łączna wartość paczek wyniosła około 30000 złotych. Zadaniem wolontariuszy było wyszukanie w rejonie nakielskim rodzin potrzebujących pomocy, ustalenie listy potrzeb materialnych, których zaspokojenie ułatwi im wyjście z trudnej sytuacji życiowej. Następny etap to umieszczenie zebranych informacji w bazie internetowej Szlachetnej Paczki, co pozwala osobom chcącym pomóc przygotować odpowiednią paczkę.

Finał Szlachetnej Paczki to dwa dni intensywnej pracy wolontariuszy, w czasie których wszystkie upominki muszą dotrzeć do wybranych rodzin.  Nasi Darczyńcy to zarówno osoby prywatne, jak i całe szkoły bądź firmy z  różnych miejsc w kraju.  Wolontariuszami natomiast są uczniowie, studenci, osoby pracujące. Każdy może pomóc. Liczy się gest i chęć działania.

Materiał: Zespół Szlachetnej Paczki