LISTOPAD Z PIŁKĄ RĘCZNĄ

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w tym tygodniu brała udział w zawodach piłki ręcznej. Popularna gra w szczypiorniaka rozpoczęła się dla naszych uczniów  w poniedziałek 13 listopada od półfinału Mistrzostw Powiatu Nakielskiego. Młody skład połączony z doświadczeniem uczniów klas trzecich sprawił sporą niespodziankę i awansował do finału rozgrywek. Dobra gra w poniedziałek, z zespołami: ZSŻŚ z Nakła, ZSP im S. Staszica oraz ZSP w Samostrzelu była sporym zaskoczeniem. Nasi piłkarze ręczni wszystkie spotkania zremisowali i zajmując drugie miejsce awansowali do rozgrywek finałowych.

Dnia 15 listopada w hali sportowej ZSP im. S Staszica rozegrany został finał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w Piłkę Ręczą. W zawodach finałowych zagrały cztery najlepsze zespoły szkół średnich.  Poza naszą reprezentacją obecni byli ZSŻŚ w Nakle, ZST w Kcyni oraz I LO z Szubina. System rozgrywek „każdy z każdym” uczynił zawody bardzo ciekawe a walka o podium toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego.

Wyniki wszystkich spotkań i końcowa klasyfikacja:

I LO Nakło 11:12 ZSŻŚ Nakło

ZST Kcynia 12:3 I LO Szubin

I LO Nakło 5:17 ZST Kcynia

I LO Szubin 5:11 ZSŻŚ Nakło

ZST Kcynia 10:6 ZSŻŚ Nakło

I LO Nakło 15:9 I LO Szubin

 

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – ZST Kcynia

2 miejsce – ZSŻŚ Nakło

3 miejsce – I LO Nakło

4 miejsce – I LO Szubin

Gratulujemy naszym młodym piłkarzom ręcznym dobrej gry i zajęcia trzeciego miejsca. Kolejna okazja do gry w szczypiorniaka będzie na początku nowego roku na którą będziemy na pewno przygotowani. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Artur Osessek, Kacper Chmura, Paweł Malikowski, Paweł Laska, Krzysztof Frydryszek, Gracjan Belt, Wiktor Kubalewski, Hubert Majewski, Filip Kuczkowski, Filip Staniszewski.

MK