Rajd rowerowy klas III

11 września 2019 roku uczniowie klas III, prawniczej i politechnicznej, udali się na rajd rowerowy pod opieką wychowawczyń, Justyny Michalskiej i Ilony Świder.

Miejscem startu była Przystań „Powiat Nakielski”, skąd część uczniów wypożyczyła rowery.

Celem rajdu było poznanie zasobów przyrodniczych Krajny.

Zanim kolumna rowerzystów z „Krzywoustego” wyruszyła w drogę, odbyła się odprawa, którą poprowadził  kierownik całej wyprawy, profesor Bogusław Rydzyński. Przypomniał on zasady bezpieczeństwa na drodze i reguły uczestniczenia w ruchu drogowym zorganizowanych grup rowerowych.

Trasa rajdu wiodła z Nakła przez Olszewkę, Dębowo, Witosław do Rościmina. W harcerskiej stanicy wodnej w Rościminie było ognisko z pieczeniem kiełbas. Prawdziwie letnia pogoda, której nie zapowiadały ulewne deszcze poprzedniego dnia, kusiła niektórych do kąpieli w jeziorze. Rowerzyści wybrali jednak odpoczynek w słońcu na lądzie, nie w wodzie. Zapanowała iście wakacyjna atmosfera beztroski i chwilowej wolności od obowiązków szkolnych. Nikomu nie chciało się wracać. Powrotu do Nakła nie dało się jednak odwlekać w nieskończoność i po sprzątnięciu terenu oraz ugaszeniu żaru po ognisku „rajdowcy” ruszyli w drogę. Przez Orle, Orzelski Młyn i Wyrzę dotarli na Przystań „Powiat Nakielski”.

Rajd był okazją nie tylko do podziwiania urody regionu i do poznania ciekawych miejsc w powiecie. Pozwolił także w miłej atmosferze aktywnie spędzić czas i poczuć jeszcze wakacyjny nastrój.