Uczennice klas humanistycznych I LO w półfinale X Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”

21 marca odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”. W półfinale uczestniczyły uczennice I LO : Maja Kaczmarek z klasy I hum, Antonina Brzozowska i Klaudia Pydyś z klasy II hum oraz Amelia Grudzka z III hum, które zaprezentowały poezję i prozę lagrową więźniarek KL Ravensbruck.

Dziewczyny pod kierunkiem pani Violetty Hejzy wybrały literaturę Zofii Górskiej Romanowiczowej, Jadwigi Apostoł Staniszewskiej, Marty Banach, Grażyny Chrostowskiej i Marii Grabowskiej. Humanistki w niezwykle sugestywny sposób przedstawiły obozową twórczość Polek więzionych w niemieckim obozie w Ravensbruck.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Decyzją komisji uczennice I LO nie zakwalifikowały się do finału centralnego. Warto nadmienić, że w dwóch poprzednich edycjach wygrywały uczennice Krzywoustego – Ksawera Hibner i Maja Łuczon. Życzymy dalszych sukcesów utalentowanym uczestniczkom półfinału w Bydgoszczy.