Uczniowie szkół podstawowych na START !!! – Klasa matematyczno – informatyczna czeka na Ciebie !!!


Klasa matematyczno – informatyczna

to stały element oferty edukacyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Stały w tym przypadku oznacza, że cieszy się on bardzo dużym powodzeniem a absolwenci tego profilu to przyszli studenci kierunków politechnicznych. To odpowiedni wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. To również świetna propozycja dla tych, którzy chętnie biorą udział w licznych olimpiadach i konkursach, nie boją się nowych wyzwań. Ciekawą innowacją w tej klasie jest realizacja w klasie czwartej przedmiotu uzupełniającego – analiza matematyczna. Celem nauczania analizy matematycznej jest wprowadzenie i zapoznanie uczniów z zagadnieniami matematyki, informatyki i fizyki na poziomie wyższym.

Profil matematyczno – informatyczny

pozwoli uczniom zdawać egzamin maturalny z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym bez konieczności realizowania dodatkowych zajęć. Przygotuje bardzo dobrze do zdania matury z matematyki zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, umożliwiając dobry start na różne kierunki studiów wyższych. Każdy uczeń tego profilu dokonuje dodatkowo wyboru jednego przedmiotu rozszerzonego po klasie I spośród : język angielski, język niemiecki,  biologii, chemii, geografii, historii, fizyki. Wymiar godzin: klasa II – 2 godziny, klasa III – 2 godziny, klasa IV – 2 godziny. Decyzja ta pozwala uczniowi na samodzielne kształtowanie przyszłych losów edukacyjnych i rozszerza możliwości wyborów maturalnych.

Absolwenci kończący klasę matematyczno – informatyczną

są świetnie przygotowani do podjęcia dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych. Będą mogli wybierać różne ciekawe  kierunki studiów: matematyka, informatyka, budownictwo, architektura, prawo, ekonomia, geodezja, logistyka, marketing, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie oraz wiele innych.

Pamiętaj:

KRZYWOUSTY  TO– WIEDZA, MARZENIA, PERSPEKTYWY !!!