Wycieczka klas I i II biologiczno-chemicznych do ośrodka wczasowego „Ostrówce”

Od 14 do 16 czerwca 2023 roku wyjechaliśmy do ośrodku wczasowego Ostrówce, aby spędzić aktywnie czas. Po krótkiej podróży powitała nas piękna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki oraz świeżo odnowione domki. Razem z naszymi opiekunami, którzy towarzyszyli nam w tym pięknym czasie – p. Agnieszką Góral, p. Katarzyną Łapińską, p. Aleksandrą Wybrańską oraz ks. Igorem Wichrowskim – poszliśmy na kajaki i rowerki wodne na Jeziorze Ostrówieckim oraz na długi spacer po pobliskich lasach, aby podziwiać tutejszą, bogatą naturę. Po zakwaterowaniu i obiedzie nastąpił czas gier oraz  zabaw – m.in. w kwadranta, badmintona, siatkówkę i w tenisa, a dzień zakończyło wieczorne ognisko.

Następny dzień obudził nas deszczem, ale to nie zniechęciło nas do wspólnego spędzenia czasu – graliśmy w planszówki, a gdy rozpogodziło się, poszliśmy również na rowerki wodne, kajaki oraz spacer. Rozegraliśmy także turniej tenisa stołowego. Dużą atrakcją okazał się konkurs między naszymi domkami, który polegał na wykonaniu zadań związanych z chemią i j. niemieckim. Były też inne konkurencje, m.in. napisanie wiersza o tematyce wycieczki, wykonanie dowolnej piosenki, narysowanie karykatury wybranego opiekuna oraz ułożeniu napisu I LO, wykorzystując nasze ciała. Mieliśmy na to 2 godziny, potem nastąpiło ogłoszenie wyników, a na zwycięzców czekały interesujące nagrody. Fantastycznie się bawiliśmy, tańcząc i śpiewając.

Dzień zakończyliśmy wspólną zumbą, belgijką oraz innymi tańcami. Poszliśmy spać zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach.

Następnego dnia musieliśmy opuścić już ośrodek, ale tej wycieczki na pewno nie zapomnimy i będzie w nas ona wywoływać same ciepłe wspomnienia. 

Amelia Dombrowska 1 bch A

 

Czujesz to? Może to zapach lata?

Niebo bezchmurne, kwiat łąkowy, ciepła herbata.

Patrz, tam jezioro, coś po nim sunie.

Czy to kaczki parami płynące w tłumie?

Nie ma pośpiechu, jakby czas nagle stanął,

Pojawił się i znikł jak z nieba anioł.

Czuję się jak w bajce – tak jest pięknie,

Usunęły się myśli, odleciały jak ptaki zwiewnie.

Tak bardzo nie chcę, aby ten czas się skończył,

Szczególnie, że wyjazd ludzi połączył.