Wyjazd uczniów Krzywoustego do Opery Nova w Bydgoszczy

I LO im. Bolesława Krzywoustego od wielu lat  edukuje swoich organizuje spotkania z operą.  Właśnie z tego powodu uczniowie  wraz z gronem pedagogicznym, wybrali się na operetkę pod tytułem ,,Zemsta nietoperza”. W wycieczce brali udział uczniowie z klasy I prawniczej,
I medycznej i III angielskiej. Wydarzenie miało miejsce 28. lutego 2017 roku
w Operze Nova w Bydgoszczy. Operetka stanowi wzorzec dla swego gatunku. Johann Strauß stworzył prawdziwe arcydzieło genialnie łącząc dowcipne libretto ze wspaniałą muzyką. Na uwagę zasługuje także scenografia, przepiękne kostiumy, urzekające występy baletu oraz wspaniała gra artystów operowych.

Wszyscy uczestnicy byli niezmiernie zadowoleni z jakości operetki oraz wyrazili swój aplauz owacjami na stojąco. Szczególnymi brawami publiczność nagrodziła dyrygenta i dyrektora artystycznego spektaklu  Macieja Figasa.   Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość obejrzenia kolejnego spektaklu. Wyjazd zorganizowały nasza wychowawczyni, pani Rozalia Wencel oraz nauczycielka j. polskiego pani Kornelia Kwadrans- Giminska.

Polecamy wszystkim spotkania z operetką.

Tekst: Julia Czeszewska, klasa I prawnicza