Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Krasomówczym dla Karoliny Mróz z Krzywoustego

Siedemnaścioro uczniów z liceów w Bydgoszczy, Świeciu i Nakle nad Notecią uczestniczyło w etapie regionalnym Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim, który odbył się w sobotę, 11 marca 2023 roku, w IV LO w Bydgoszczy. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego reprezentowały Ula Kowalczyk z klasy I mi (uczennica Andrzeja Otto), oraz Karolina Mróz z klasy 3 ag (uczennica Anity Krzyżanowskiej).

Udział w konkursie polegał na zaprezentowaniu własnego pięciominutowego wystąpienia, które nawiązywało do ogólnego tematu tegorocznego konkursu – Relations between nations are too important to be left to governments alone (Relacje między narodami są zbyt ważne, by je pozostawić wyłącznie rządom). Po swoim wystąpieniu, każdy z uczestników był zobowiązany odpowiedzieć na dwa pytania spontanicznie sformułowane przez publiczność lub przez członków jury, w którym znaleźli się wykładowcy języka angielskiego z bydgoskich uczelni, w tym dwie rodowite Amerykanki.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z tego, że Karolina Mróz została wyróżniona przez jury i usłyszała pod swoim adresem wiele miłych komplementów. Karolina mówiła bardzo dojrzale i mądrze. Z dużą pewnością siebie i inteligentnie odpowiedziała na zadane jej pytania. Bardzo dobrze wypadła również Ula Kowalczyk, która przygotowała ciekawe wystąpienie i znakomicie poradziła sobie z odpowiedzią na pytania, które jej zadano. Obydwie dziewczyny mówią piękną angielszczyzną i swobodnie posługują się tym językiem prezentując swoje stanowisko i głębię myśli, gdy odpowiadają na kierowane do nich pytania.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu.

Andrzej Otto