Aleksandra Jarecka w etapie centralnym Olimpiady Statystycznej!

Wiele wysiłku i pracy, dużo stresu, ogrom emocji, a następnie wielka radość. Takie uczucia towarzyszyły uczennicy klasy III politechnicznej, Aleksandrze Jareckiej podczas zawodów okręgowych I Olimpiady Statystycznej w Toruniu. Dzisiaj już wiemy, że Aleksandra Jarecka  zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Statystycznej.

Najlepsza siedemdziesiątka  uczniów z całej Polski powalczy 29 marca br. w etapie pisemnym zawodów centralnych o miejsca w finałowej trzydziestce. Będą to przedostatnie zmagania w tej edycji Olimpiady.

Zawody okręgowe odbyły się 13 stycznia 2017 r.   W II etapie Olimpiady wzięło udział 604 uczestników. Uczniowie w każdym mieście wojewódzkim pod czujnym okiem komisji okręgowych rozwiązywali test, a następnie Ci, którzy zostali zakwalifikowani do części ustnej – odpowiadali na wylosowane zadanie problemowe.

Należy zaznaczyć, że Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia Aleksandrze.

Opiekunem uczennicy jest Hanna Pietrucin