Co im w duszy gra?

Uczniowie  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle wzięli udział w XIX Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży. Przegląd odbył się w dniach 8-12 kwietnia  w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu.  W ostatnich dniach przeglądu prezentowała się młodzież licealna. Reprezentanci I LO w Nakle należą do szkolnego teatru, który prowadzi prof. Justyna Misterkiewicz. Praca nad adaptacją teatralną fragmentów literatury trwała kilka tygodni. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale.  WYRÓŻNIONO reprezentantów I LO –  Stanisława Gawlika (2agA) za interpretację fragmentów  „Pamiętnika” Agnieszki Osieckiej  oraz Oliwię Kaniewską (2hum) za monodram pt. „Ciało” oparty na fragmencie powieści Agnieszki Kotas „Czerwony młoteczek”.
Na scenie Baja Pomorskiego wspaniale zaprezentowały się również Klaudia Pydyś (2hum) w monologu będącym kompilacją wiersza „Strzeżcie się niewiasty kochać szaleńców” autorstwa uczennicy I LO Amelii Dombrowskiej oraz fragmentu „Anatomii melancholii” Roberta Burtona oraz Antonina Brzozowska (2hum) w adaptacji teatralnej musicalu „Hamilton” Lin – Manuela Mirandy.
Gratulujemy serdecznie,
 jesteśmy dumni!