Dzień Patrona Szkoły w Krzywoustym

Tradycją jest , że w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego pod koniec października organizowany jest Dzień Patrona. W miniony piątek wydarzenie to rozpoczął dyrektor szkoły Paweł Darul uroczystym pasowaniem klas pierwszych na uczniów liceum.

Po oficjalnym początku tego dnia przyszedł czas na zabawę. O godzinie 9.15 na sali gimnastycznej rozpoczął się turniej klas pierwszych zorganizowany przez uczniów klasy II politechniczno-angielskiej z wychowawczynią panią profesor Katrzyną Pawlak- Marosz, którzy wygrali w zeszłym roku.

Motywem przewodnim tego dnia był „Świat Filmów”. Uczniowie losowali wcześniej pośród takich gatunków jak: western, horrory, bajki i science-fiction. Na podstawie losowania przygotować mieli scenki, taniec, pokaz mody oraz przygotować plakat promujący klasę.

Wśród wymienionych konkurencji pojawiły się także niespodzianki takie jak quizy lub zwariowane melodie. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą w dziedzinie szkoły oraz kina.

Jako prowadzący nad porządkiem imprezy czuwali Victoria Król i Filip Kuczkowski. W jury znalazły się takie gwiazdy jak Czerwony Kapturek, Wednesday Addams, Samara Morgan, Freddie Mercury oraz niezastąpiony Michael Jackson.

Piątkową rywalizację wygrała klasa I angielska z profesor Joanną Adamczewską na czele. Główną nagrodą turnieju była pamiątkowa statuetka Oscara, przepyszny tort oraz przygotowanie Dnia Patrona w przyszłym roku. Ale nie wygrana tylko świetna zabawa jest najważniejsza, a jej nie brakowało wśród barwnych kostiumów, filmowej muzyki i przepięknych dekoracji.

Dziękujemy wszystkim klasom pierwszym za zaangażowanie. Ten dzień był wasz i jako uczniowie klasy II pol-ang mamy nadzieję, że go zapamiętacie. Gratulujemy!

Weronika Kończal

kl II politechniczno-angielska