Eryk Tuszyński z Krzywoustego pojedzie na zawody okręgowe XI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W czwartek 11 stycznia 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią przeprowadzone zostały zawody szkolne XI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Do zmagań olimpijskich przystąpiło 21 uczennic i uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Wszyscy rozwiązywali arkusz zadań składający się z 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru.

Zgodnie z regulaminem olimpiady Komisja Szkolna do etapu II zakwalifikowała Eryka Tuszyńskiego  z klasy czwartej biologiczno-chemicznej, który uzyskał najwyższą ilość punktów. Eryk w marcu 2024 roku będzie reprezentował „Krzywoustego” na zawodach okręgowych w Inowrocławiu.

Opiekunem wszystkich uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Uczestnikom zawodów dziękujemy za zmagania olimpijskie i życzymy dalszych sukcesów, a Erykowi powodzenia na zawodach okręgowych.