Filip Beger, Maciej Janik i Franciszek Okoniewski w finale konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny

6 czerwca nasza klasa 1 biologiczno- chemiczna A uczestniczyła w wycieczce na Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej, by kibicować swoim kolegom, którzy brali udział w finale konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny. Konkurs ten skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było zbudowanie  pojazdu elektrycznego, a także zagłębienie wiedzy z zakresu procesu projektowania oraz zapoznanie się z ofertą tej uczelni. Mieliśmy możliwość w ten sposób zaczerpnąć wiedzę o zawodzie mechanika i studiach przygotowujących do tej pracy. 

Przygotowano dwie konkurencje, w których startowali nasi koledzy. Był to tor przeszkód, zawierający pachołki, slalomy, labirynty czy tunel zamknięty. Druga to konkurencja projektowa. Komisja konkursowa oceniła dobór elementów, wprowadzone zmiany konstrukcyjne i projektowe oraz estetykę wykonania pojazdu.

Zaprezentowało się 28 szkół ponadpodstawowych z całego województwa – m.in. z Inowrocławia, Bydgoszczy, Włocławka czy Torunia, które przez ostatnich kilka miesięcy gruntownie przygotowywały się wizualnie i technicznie do finału. W kategorii projektowej zwyciężył Zespół Szkół Technicznych w Grudziądzu, a w kategorii toru przeszkód Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku. 

Drużyna nakielskiego ,,Krzywego” w składzie Filip Beger, Maciej Janik i Franciszek Okoniewski, mimo trudnej konkurencji, otrzymała wyróżnienie w kategorii projektowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Tekst: Amelia Dombrowska 1 bch A

Zdjęcia: Julia Tadych 1 bch A