Góra Grosza w Krzywoustym

Uczniowie  i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne. Ofiarowując swój czas, zaangażowanie i środki finansowe przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi i zwierząt boleśnie doświadczonych przez los.

Góra Grosza to ogólnopolska akcja, która od 20 lat wspiera dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. W dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku zorganizowana została kolejna edycja. I Liceum Ogólnokształcące ochoczo włączyło się do zbiórki. Podsumowanie akcji zajęło wiele godzin spędzonych na segregacji nominałów, liczeniu monet, pakowaniu i ważeniu paczek. Zebrano imponujące 80 kg monet, które miały równowartość 953,21 zł!

Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które przeznacza je na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym ludziom, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Akcja jest lekcją empatii, zrozumienia oraz tolerancji.

Organizatorem akcji na terenie szkoły był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem mgr Romaną Jelińską.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczną edycję Góry Grosza.

Materiał: Romana Jelińska