Happening profilaktyczny w I LO

Dnia 12.04.2024 r. w sali gimnastycznej I LO odbył się happening profilaktyczny pn. „Moje zdrowie. Moje prawo”. Organizatorem wydarzenia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią. Spotkanie rozpoczęła pani Ilona Świstowska – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią, a poprowadzili: pani Beata Zmarzły – asystent Pionu Higieny Dzieci i Młodzieży, Michał Płowaś – młodszy asystent w Sekcji Nadzoru Przeciwepidemicznego oraz Jacek Molęda – ratownik medyczny. Uczniowie klas: I mi, II bch B, II mi oraz III bch  mieli możliwość zgłębienia tematu dbania o własne zdrowie. Dowiedzieli się, jak używki, takie jak alkohol, papierosy, narkotyki czy dopalacze wyniszczają ludzki organizm. Po części teoretycznej i krótkiej przerwie przygotowany został tor przeszkód – zadaniem uczniów było przejście w specjalnych okularach, imitujących to, jak człowiek pod wpływem środków odurzających postrzega rzeczywistość dookoła siebie.

Dziękujemy bardzo pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej za poświęcony nam czas oraz przekazanie cennej wiedzy na temat szkodliwości i skutków zażywania używek.

Matylda Pokrzywka, kl. III bch