Młodzież ILO w Galerii Miejskiej bwa oraz na festiwalu Animocje w MCK w Bydgoszczy

17 kwietnia uczniowie I LO spędzili dzień w Bydgoszczy. Klasa 2agA i 2hum wraz z opiekunkami – p. Justyną Misterkiewicz, p. Magdaleną Należyty i p. Renatą Woźny, odwiedzili Galerię Miejską bwa oraz studyjne Kino Orzeł w Miejskim Centrum Kultury.
W galerii uczniowie obejrzeli wystawę Zbigniewa Gostomskiego „Powroty 2” oraz  Toma Swobody „Zooscape”.  W arkana prezentowanej sztuki wprowadziły nas panie kuratorki prezentowanej sztuki z bwa.
Po wystawie przespacerowaliśmy się ulicą Gdańską. Głównym punktem programu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animocje.  Po obejrzeniu filmowego seta animacji krótkometrażowych wzięliśmy udział w głosowaniu. Oddawaliśmy głosy pisemnie na  film, który zrobił na nas największe wrażenie, wywołał emocje. Wspólnie spędzony czas w kręgu współczesnej  sztuki na długo zostanie w naszej pamięci.
To był wspaniały, emocjonujący dzień!
Oliwia Moszkowicz 2agA