Inauguracja X Ligi Starożytniczej na UMK

Dnia 22 października uczniowie I LO uczestniczyli w inauguracji X edycji Ligi Starożytniczej
na Wydziale Historycznym na UMK w Toruniu. Celem Ligi jest popularyzacja wiedzy o kulturze antycznej i kształtowanie wśród młodzieży świadomości wspólnej tradycji europejskiej. wykłady odbywają się raz w miesiącu od października do maja. w pierwszym spotkaniu brali udział uczniowie klasy I, II i III prawniczej : Anita Iłejko, Marta Świerczek, Anna Błaszczyńska, Magda Dymel, Anna Beger, Agnieszka Czubkowska, Natalia Wiankowska oraz Justyna Talarczyk ( I pol ) i Joanna Wiankowska ( I ang ).

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Krystyna Bartol z Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu na temat „Po co nam poeci? Platon i Epikur o poezji”. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu o znaczeniu poezji w starożytności i jej roli we współczesnym świecie. Opiekunem młodzieży była Pani Violetta Hejza.