Jarmark bożonarodzeniowy w I LO

13 grudnia w auli liceum, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, odbył się świąteczny jarmark bożonarodzeniowy. Klasy przygotowały stoiska, gdzie można było kupić pyszne ciasta, gofry, tosty, pierogi. Każdy mógł napić się zimowej herbaty oraz nabyć piękne, świąteczne dekoracje wykonane przez uczniów i ich rodziców.

Podczas spotkań w auli uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach przygotowanych przez klasę II bch wraz z wychowawcą, panią Wiesławą Łojek. Były kalambury, pokaz mody świątecznej, a także w gra internetowa na temat świąt i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. W czasie przerw młodzież wzięła udział w karaoke, śpiewając kolędy i piosenki świąteczne, a przy stoiskach swoich rówieśników wszyscy mogli zakupić „coś na ząb”. Wszystko po to, by pomóc finansowo małej Alicji, mieszkance naszego miasta, która urodziła się jako wcześniak. Stwierdzono u niej wodogłowie pokrwotoczne, a także inne choroby, które nie pozwalają małej wojowniczce normalnie funkcjonować.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spisali się na medal, gdyż zebrali 4138 zł, które zostały przekazane na konto fundacji, do której należy Alicja.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jarmarku w szkole, szczególnie klasie II bch wraz z panią Wiesławą Łojek i ks. Igorowi Wichrowskiemu, który zorganizował całe przedsięwzięcie.

Materiał: ks. Igor Wichrowski