KAROLINA I BEATA NA POKŁADZIE „DARU MŁODZIEŻY” W REJSIE DOOKOŁA ŚWIATA

Dnia 22 listopada 2017 roku rozpoczął się konkurs pt. „Rejs Niepodległości”, którego celem było wyłonienie laureatów na rejs dookoła świata żaglowcem „Dar Młodzieży”. Konkurs, którego organizatorem było Ministerstwo Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej podzielony był na dwa etapy.  W pierwszej części uczennice musiały przesłać zdjęcie lub krótki film i zaprezentować się w roli Młodego Ambasadora, który poprzez ukazanie walorów i piękna swojej „Małej Ojczyzny” będzie promował Polskę za granicą. W drugim etapie, do którego zaproszono uczestników, którzy zdobyli najwięcej głosów, dziewczyny musiały zmierzyć się z testem wiedzy o historii działań niepodległościowych Narodu Polskiego od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Konkurs obejmował również podstawy wiedzy z żeglarstwa oraz morza w Biblii.

Miło nam poinformować, 20 stycznia na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się II etap konkursu „Rejs Niepodległości”, którego laureatkami zostały dwie uczennice I LO im. B. Krzywoustego w Nakle Karolina Nowak i Beata Witkowska.  Dziewczyny wygrały nagrodę główną, którą jest udział w jednym z etapów rejsu żaglowca „Dar Młodzieży” dookoła świata oraz możliwość udziału w 34 Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku.

Karolina i Beata od początku nauki w I LO im. B. Krzywoustego w Nakle swoje żeglarskie pasje realizują w Szkolnym Kole Żeglarskim, którego opiekunem jest Marcin Kuliński. Uczennice o kilku lat zdobywają wiedzę i doskonalą umiejętności żeglarskie podczas rejsów na Pojezierzu Mazurskim i Morzu Bałtyckim. Biorą czynny udział w organizowanych w szkole konferencjach i konkursach żeglarskich pn. Kurs na Horn i tym samym doskonalą swój żeglarski warsztat. Udział w rejsie dookoła świata na pokładzie Daru Młodzieży jest dla naszych Młodych Ambasadorek powodem do dumy i  ukoronowaniem ich zaangażowania w działalność pozalekcyjną. Gratulujemy Żeglarkom z Szkolnego Koła Żeglarskiego I LO w Nakle i życzymy niezapomnianych morskich przygód i realizacji marzeń.

Szkolne Koło Żeglarskie

Marcin Kuliński