Udział Kacpra w Międzynarodowym Turnieju JOIN THE REPUBLIC

W dniach od 2 do 9 stycznia 2018 roku uczeń klasy II prawniczej I LO im. B Krzywoustego w Nakle – Kacper Wierzewski reprezentował Polskę w Międzynarodowym Turnieju JOIN THE REPUBLIC, który odbywał się w Sztokholmie. Kacper od dziecka interesuje się grami komputerowymi a od ponad sześciu lat jego specjalnością jest gra w CS GO (Counter Strike Global Offensive). Popularna na całym świecie strzelanka zrzesza coraz więcej sympatyków a turnieje mają charakter międzynarodowy. Droga naszego ucznia do reprezentowania kraju w CS GO rozpoczęła się w ubiegłym roku na targach komputerowych PGA Poznań Game gdzie do eliminacji z całej Polski stanęło ponad 700 zawodników. Do ścisłego finału zakwalifikowało się czterech graczy, wśród których był Kacper Wierzewski.  Finaliści wzięli udział w Międzynarodowym turnieju w Szwecji do którego poza Polską zakwalifikowały się również reprezentacje Dani, Niemiec, USA, Francji, Australii, Rosji i Szwecji.

W tak silnie obstawionym turnieju reprezentacja Polski, w składzie której był uczeń naszej szkoły Kacper Wierzewski zajęła II miejsce ustępując miejsce tylko drużynie gospodarzy.

Należy dodać, że sukcesy w grach komputerowych wymagają dużego zaangażowania i wielu godzin ćwiczeń. Kacper „zawodowo” trenuje w CS GO od ponad sześciu lat średnio po kilka godzin dziennie. Do swoich osiągnięciach może zapisać również udział w Mistrzostwach Polski jak również w Polskiej Lidze Esportowej.

Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia w dalszym doskonaleniu umiejętności i rozwijaniu pasji.

MK