Krzywousty przygotowany do realizacji kolejnego projektu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży

Młodzież I LO im. B. Krzywoustego zakończyła realizację projektu w Niemczech
i już jest przygotowana do kolejnego projektu, który tym razem będzie realizowany od 9.09.- 14.09.2019r. w Nakle nad Notecią.

Odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników wymiany. Uczniowie dyskutowali o celach i programie wymiany. Tematem przewodnim naszego projektu jest „Przyjaźń bez granic”. W ten sposób pragniemy wyjść niejako poza ramy nauki języka w klasie i stworzyć po raz kolejny możliwość rozwoju osobistego ucznia. Poprzez możliwość osobistego doświadczania
i poznawania kraju sąsiedzkiego, jego kultury i języka uświadamiamy naszym uczniom, że warto się uczyć języków, rozwijać wiedzę ogólną oraz przełamywać bariery. Każdy nasz projekt łączy wiedzę z umiejętnościami i kształtuje postawy tak, aby uczeń nie był bezradny poznawczo. Projekt akcentuje także wzajemne kontakty partnerskie I LO oraz Elsterschloss-Gymnasium,  miasta Nakła i Elsterwerdy oraz powiatów Nakielskiego i Elbe-Elster. Uczniowie kontaktują się już ze swoimi gośćmi i przygotowują się do wrześniowego spotkania.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Koordynatorka wymiany- Rozalia Wencel.