Laura Pinkowska i Błażej Siuzdak z Krzywoustego na zawodach okręgowych 50 Olimpiady Geograficznej

Laura Pinkowska uczennica klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Błażej Siuzdak uczeń klasy 4 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział 10 lutego 2024 r. w zawodach okręgowych (II stopnia) jubileuszowej        50 Olimpiady Geograficznej. Zawody przeprowadzono w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Pierwsza część zawodów miała formę pisemną i składała się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, geografii społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej.

Błażej Siuzdak w finale zawodów II stopnia

Do drugiej – ustnej części, która odbyła się następnego dnia, tj. 11 lutego 2024 r. jury zakwalifikowało 18 najlepszych młodych geografów z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których był Błażej Siuzdak. Polegała ona na rozwiązaniu quizu geograficznego, a następnie udzieleniu przy mapie fizycznej świata odpowiedzi ustnej na temat z zakresu wpływu środowiska przyrodniczego na życie i działalność człowieka, na wylosowanym obszarze świata.

Udział Błażeja w zmaganiach olimpijskich można uznać za udany, ponieważ uczestnicząc w finale okręgowym będzie czekał na ostateczną decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w sprawie udziału w zawodach centralnych, które przeprowadzone zostaną w kwietniu 2024 r. w Łodzi.