Marcin Kotewa z Krzywoustego w finale krajowym Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

Komitet Organizacyjny XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” opublikował 24 kwietnia 2023 r. listę 53 uczniów z całej Polski, którzy po zawodach okręgowych zakwalifikowali się do rozgrywek finałowych (III stopnia) Olimpiady „Gwiezdny Krąg”.

Wielki sukces odniósł Marcin Kotewa uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kwalifikując się do etapu centralnego. Marcin uczęszcza do klasy trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym i dodatkowo zgłębia wiedzę o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach, historii integracji europejskiej oraz cechach geograficznych poszczególnych państw członkowskich Unii.

Należy nadmienić, iż z województwa kujawsko-pomorskiego oprócz Marcina zakwalifikowały się jedynie 2 osoby po jednej z Inowrocławia i Torunia.

Opiekunem Marcina jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Marcinowi, dziękując za dotychczasową pracę, życzymy dalszych sukcesu na etapie krajowym olimpiady.