Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

28 marca 2023 roku w Dębowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych dla chłopców i dziewcząt. Każda drużyna liczyła 6 zawodników. Naszą szkołę w drużynie żeńskiej reprezentowały: Weronika Kunicka, Zuzanna Pensko, Amelia Nowak, Anna Bolewska, Maja Chojnacka i Kinga Kokoszewska. Męski zespół to: Michał Kunicki, Paweł Kowalski, Franciszek Okoniewski, Sebastian Marasz, Mikołaj Joachimiak, Maciej Janik.

Nasze drużyny rywalizowały z reprezentacją Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Zawody wygrała drużyna, która zdobyła najmniejszą ilość punktów według kolejności: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty, 3 miejsce – 3 punkty, 4 miejsce – 4 punkty, 5 miejsce – 5 punktów, 6 miejsce – 6 punktów itd. Dziewczęta miały do pokonania trasę o długości 1000 m, a chłopcy 1400 m.

Obie drużyny naszej szkoły zwyciężyły. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zajęcia I miejsca i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Materiał: Agnieszka Góral