Nauczyciele z Krzywoustego na szkoleniu w Atenach

Troje nauczycieli z I LO w Nakle nad Notecią uczestniczy w szkoleniu w Atenach na temat „Zasobów cyfrowych dla nauczycieli”.

Romana Jelińska, Andrzej Dygulski i Andrzej Otto udali się do Aten w ramach programu Erasmus+, żeby podnieść swoje kompetencje w zakresie posługiwania się nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi (WEB 2.0) oraz poznać dokładniej zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Uczestnicy szkolenia podzielą się potem zdobytą wiedzą zarówno ze swoimi kolegami z pracy, jak i z uczniami.

Kurs rozpoczął się w poniedziałek 11 marca i potrwa do piątku 15 marca. Oprócz trójki nauczycieli z Polski w szkoleniu uczestniczą też nauczycielki z Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii i Rumunii.

Spotkanie to jest doskonałą okazją dla nauczycieli z Nakła nie tylko do zyskania nowych umiejętności, zawarcia znajomości pod kątem przyszłych projektów międzynarodowych, ale również do przekazania informacji o szkole, w której pracują, o Nakle i powiecie nakielskim.

Wyjazd do Aten został zorganizowany w ramach projektu, który w roku 2021 rozpoczęła Ewa Zdrojewska-Baliniak. Projekt napisany przez nią pomyślnie przeszedł proces weryfikacji i otrzymał akredytację, która gwarantuje regularne finansowanie działań związanych z mobilnością kadry w ramach programu Erasmus+.

W związku z pandemią realizację projektu przesunięto w czasie i tegoroczny wyjazd jest pierwszym z czterech, które odbędą się w kolejnych latach, aby umożliwić grupie kilkunastu nauczycieli podniesienie ich kompetencji cyfrowych i językowych na kursach zagranicznych.

Materiał: Andrzej Otto – szkolny koordynator projektu