WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

W dniach 8 i 11 marca 2024 roku odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas maturalnych, który został zorganizowany przez nauczycieli matematyki I LO. Honorowym Patronatem objął go Starosta Powiatu Nakielskiego Tadeusz Sobol

Do zmagań matematycznych przystąpiło 46 maturzystów ze szkół Powiatu Nakielskiego: I LO im. B. Krzywoustego, II LO i Technikum nr 1 im. St. Staszica, LO Szubin i Zespół Szkół im. W. Witosa w Samostrzelu.

Pierwszy etap konkursu był realizowany online w szkołach macierzystych, na platformie, która została udostępniona uczestnikom. Maturzyści zmierzyli się z zadaniami jednokrotnej odpowiedzi i zadaniami otwartymi krótkiej odpowiedzi w czasie 120 minut.

Po zweryfikowaniu odpowiedzi Komisja Konkursowa I LO zakwalifikowała do etapu finałowego następujących uczniów:

POZIOM ROZSZERZONY

I  LO im. B. Krzywoustego :

1. Bala Agnieszka

4. Serwus Wiktoria
  5. Tamas Zuzanna
  6. Wiśniewski Bartosz

Finał konkursu odbędzie się 22 marca 2024 r. o godzinie 9:00 w I LO im Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W trakcie tego etapu uczestnicy będą musieli rozwiązać 5 zadań otwartych pod nadzorem Komisji Konkursowej. Czas przewidziany na ich rozwiązanie to 90 minut.

Ogłoszenie listy Laureatów i Finalistów oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 marca 2024 r. po zakończeniu konkursu.

Na ten etap zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami.

Beata Jankowska

Tomasz Bzdawka