Ola Otto i Hubert Olszewski w etapie wojewódzkim „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

Dnia 16 marca odbył się etap wojewódzki 8 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Celem konkursu jest popularyzacja najnowszej historii Polski, a w szczególności okresu działalności opozycji w latach 1970 -1990. Ważnym elementem konkursu jest znajomość sylwetek działaczy opozycyjnych i przełomowej roli Solidarności w obaleniu systemu komunistycznego.

Uczestnikami 2 etapu z I LO byli: Aleksandra Otto z klasy III oa i Hubert Olszewski z klasy III pr, którzy rozwiązali test składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Rywalizacja w etapie szkolnym i okręgowym ma charakter indywidualny i zaledwie trzech uczniów kwalifikuje się do etapu centralnego. Nasi reprezentanci wykazali się szczegółową znajomością wybranej literatury i filmów związanych z tematyką konkursu. Na tym etapie nasi uczniowie zakończyli zmagania konkursowe.

Należy docenić ich zaangażowanie i włożony wysiłek w przygotowania do olimpiady na poziomie szkolnym i okręgowym.

Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.