Eliminacje szkolne Olimpiady Solidarności w Krzywoustym

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią wzięli udział w IV edycji  ogólnopolskiej olimpiady: „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski w latach 1970 – 1990, a w szczególności okresu funkcjonowania opozycji w PRL i roli Solidarności w obaleniu systemu komunistycznego. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczniów z klasy II prawniczej, II politechnicznej, II medycznej  i II angielskiej.

Zawody I stopnia polegały na rozwiązaniu testu z zadaniami zamkniętymi obejmującymi tematykę konkursu. Najwyższą punktację otrzymali : Szymon Dornowski, Jan Rosiński z klasy II prawniczej, będą oni reprezentować szkołę w etapie okręgowym w Toruniu.

Warto nadmienić, że w ubiegłych latach Uczniowie KRZYWOUSTEGO zostali finalistami zawodów centralnych Olimpiady Solidarności. Finalistami w 2016 roku zostali: Maciej Knioła, Dominika Przybylska i Marcin Woźny. Nagrodą dla laureatów są indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz  roczne stypendia i publikacja pracy na łamach wydawnictw IPN.

4 3 2 1